לוגו

אופנה אמיתית: שיר גינדי מרחיבה את הז'אנר הלבן

מודל היופי העכשווי שמקדש את בובות הראווה הדקיקות אומנם חי ובועט, אך נדמה כי מעצבים רבים כבר לא מתרגשים מסטנדרט היופי המקובל. יותר ויותר מהם משנים כיוון ומציעים לנשים אמתיות את מה שהן באמת צריכות. גם המעצבת שיר גינדי מצטרפת לשינוי ומשיקה קולקציית פלאס סייז שגם מידה 36 היו רוצות ללבוש, בואו לראות

רעיה קורצריום שני, 27 בנובמבר 2017, 15:55

זה לא קל לצאת מהמשבצת המוכרת ולהביא לידי ביטוי ויז'ן מקורי ואין ספק כי זה מצריך המון תעוזה. בצעד אמיץ השיקה המעצבת שיר גינדי את קולקציית Plus size bridal collection שמתהדרת בדגמים אופנתיים, מלאי שיק וסקס אפיל לכלות שחצו את מידה 42. 

גינדי מספרת כי ההחלטה התקבלה לאחר שכלות רבות במידות גדולות הגיעו לסטודיו שלה מאוכזבות מכך שאין מענה למידה שלהן, "זה נורא קל להסתכל על דוגמנית במידה קטנה ולהגיד – 'אני רוצה את השמלה הזו במידה 50', זה לרוב לא השמלה שהכלה תקבל שכן כאשר מגדילים את הפרופורציות כל השמלה משתנה. היה לי חשוב להראות איך זה נראה באמת", משתפת אותנו המעצבת.

שמלת כלה למידה גדולה שיר גינדי
אופנה אמיתית- Plus size bridal collection (צילם: רואי לקנר)

יש מעט מעצבים שיוצרים שמלות כלה לנשים מלאות, ואלו שכן מתקשים לצאת מהמשבצת של הגזרות המשעממות, הישרות והלא מגוונות. שיר גינדי החליטה לקחת את המושכות לידיים שלה ויצרה קולקציה עצמתית עם שמלות כלה במידות גדולות לנשים מלאות. 

גינדי מראה שאפשר ליצור שמלה שיקית ועכשווית גם לכלות המלאות שלא זוכות למגוון ומוכיחה שאפשר לעשות את זה בסטייל בלתי מתפשר, "כל אישה חולמת על שמלת הכלה שלה מגיל צעיר והחלום הזה נהרס עבור נשים רבות שהגיעו לסטודיו ולא היה להן מה למדוד", היא מציינת ומוסיפה, "רציתי שהקולקציה תתאים לכל מבנה גוף שיש, שהיא תחמיא כמה שיותר, תדגיש מה שצריך ותטשטש את מה שלא".

שמלת כלה למידה גדולה בוהו שיק
אופנת ה'פלאס סייז', שמלות כלה במידות גדולות, הבלתי מתפשרת של שיר גינדי (צילם: רואי לקנר)

בהתאם לקו המאפיין את עיצוביה של גינדי גם קולקציית ה'פלאס סייז' שלה מתאפיינת בסגנון קליל עם בדי משי, תחרות עדינות ומחורזות, "הדבר ששמתי עליו דגש בקולקציה הוא שהשמלות לא יהיו כבדות עם המון שכבות של בדים. בניתי שמלות מבדים קלילים שמחמיאים לגוף ולשמלות התווספו מחוכים מיוחדים שבנויים לבנות מעל מידה 42, הכול בקו אופנתי ועכשווי, עם המון חידושים בגזרות", אומרת גינדי.

יצירת הקולקציה ארכה שישה חודשים במהלכם הויז'ן של גינדי קרם בדים ואלמנטים, התפירה נעשתה בעבודת יד מורכבת ומוקפדת ובטכניקות עיצוב גבוהות. "יצירת הקולקציה הייתה תהליך שלי עם עצמי, התייעצתי עם בנות מלאות שכן רציתי לדעת מה מרגיש להן נוח, מה כדאי להבליט ומה לא. התהליך היה מספק ומאתגר ואני מרוצה מהתוצאה, נשים באמת אוהבות את הגזרות שלי וקיבלתי פידבקים מדהימים, כולם אומרים שמדובר בגיוון בעולם הפלאס סייז", היא מציינת ואנחנו לא רק אוהבים את הגיוון אלא גם את השמלות שעיצבה.

טווח מחירים: בין 6500 – 12000 שקלים להשכרה.
הפקת הקטלוג: איפור
– נינה רזניק, שיער – זהבית אוסטרובסקי, צילום – רואי לקנר, דוגמנית – קלי מכלוף, שוזרת – יפעת דיזיין, עיצוב פנים– בן רזניאלי